Haridusvaldkonna Esinduskoja (HEK) täpsustus seoses Õhtulehe ja Reemo Voltri (EHL) väidetega meie suunas

Haridusvaldkonna Esinduskoja temaatikat kajastas Õhtuleht 16. augustil 2021

https://www.ohtuleht.ee/1041033/kes-tombab-niite-varskelt-loodud-haridusuhing-koondab-vaktsiinivastaseid-opetajaid

Artiklis esitati HEK suunas paar valeväidet, mida me siinkohal soovime ära õiendada.

  1. Reemo Voltri (Eesti Haridustöötajate Liit) väitis, et HEK põhikirjast saab välja lugeda, et HEK koondab maski- ja vaktsiinivastaseid inimesi.  Kõigil on võimalik veenduda nii äriregistri kui ka meie kodulehe kaudu, millised on meie eesmärgid ning tegevused. Midagi sellist, nagu väidab Reemo Voltri, kuskil esitatud ei ole, seetõttu on kahetsusväärne ka artikli pealkiri, mis ilmselt sellele väitele toetus.

HEK eesmärgiks on teaduspõhiste seisukohtade väljatöötamine oma liikmete huvide kaitseks, mille hulka kindlasti kuuluvad ka tööõiguslikud ning isikuvabadustega seonduvad küsimused.

Kuna meieni on jõudnud ka info Eesti Haridustöötajate Liidu mitmetelt liikmetelt, sealhulgas ühelt õpetajalt, kes on antud liidu usaldusisik oma koolis, et EHL ei ole enda liikmeid ega ka esimehi teavitanud ega küsitlenud enne meediasse paisatud laste vaktsineerimise üleskutset, siis tekib meil küsimus, kas nad kõnelevad ikka enda liikmete nimel ja kes on üldse selle üleskutse taga?

2. Haridusminister Liina Kersna tundis muret, nagu oleks meie ühing pannud talle sõnu suhu väitega, et minister ei toeta mittevaktsineeritud õpetajate töötamist koolides. HEK toetus selles, oma liikmete poolt väljendatud mures, ERR artiklile https://www.err.ee/1608276198/kersna-koolipere-vaktsineeritus-lubab-koolid-sugisel-tavaparaselt-avada.

ERR vahendusel: “Haridus- ja teadusminister rääkis ka sellest, et tema hinnangul ei tohiks koolides õpetada inimesed, kes eitavad teaduspõhist maailma, keelduvad vaktsineerimisest või eitavad koroonaviiruse olemasolu.”Oluline, et õpetaja õpetaks teaduspõhiselt. See on reegel. Minu veendumus on, et inimesed, kes ei usu teaduspõhisusse, ei tohiks koolis töötada. Õpetaja on alati eeskuju. Tema otsustel ja sõnadel väga suur kaal uue põlvkonna kujundamisel,” rääkis Kersna.

Siinkohal tekib meil taas küsimus, kes siis tegelikult kellele sõnu suhu paneb? HEK tugines enda väljaütlemisel selgelt ERR seisukohale, millele oleme korduvalt ka viidanud.

Kurb on tõdeda, et minister jagab meie suunas süüdistavaid kommentaare meediale, kuid ei ole leidnud aega vastata kummalegi meie pöördumisele. Vastuseid ootab juba üle 200 meiega liitunud haridustöötaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.