Laste masstestimine koolides – Esinduskoja pöördumine ministeerumi poole

Haridusministeerium on andnud koolidele korralduse 1.-12. klassi õpilasi 3 korda nädalas kiirtestida. 

Juhime tähelepanu järgnevale:

 1. Hetkel ei ole sellist testimist üheski õigusaktis välja toodud, mis tähendab, et õiguslik alus sellise kohustuse määramiseks puudub. Ka õpetajad ei ole kohustatud õpilaste testimist läbi viima ega juhendama. 
 2. Õpilaste testimine saab toimuda vaid vanema nõusolekul. Kui lapsevanem ei ole nõus enda lapse skriiningus osalemisega, tuleb sellest kindlasti kooli teavitada ja laps võib kontaktõppes rahulikult edasi osaleda. 

Seoses segaduse ja lisapingega, mida toob kaasa kooliperedele, lastele ja lapsevanematele õpilaste masstestimine, võtsime Esinduskoja liikmete ja meie poole pöördunud lapsevanemate nimel seisukoha ning esitasime Haridusministeeriumile ettepaneku kehtestada kaheks nädalaks distantsõpe alates 1. kooliastmest. 

Lisaks soovime rõhutada, et laste masstestimine koolides on absoluutselt ebaeetiline. Selline tegevus edendab haridusliku ebavõrdsuse, koolikiusamise ning laste ja noorukite seas vaimse tervise häirete süvenemist.

5 kommentaari

 1. Tere. Minu kaks last käivad koolis üks teises klassis ja teine viiendas, neil on allergiline astma ja tihtipeale oleme ninadega kimpus, reageerivad igasuguste asjade peale, kord on nina kinni ja siis jälle meeletult vesine. Ma ei luba lapsel nina torkida ültse. Kuidas see hetkel siis välja näeb, et minu lapsed siis ei tohi kooli minna?

 2. Ei soovi oma last lasta testida

 3. Ei masstestimisele ja EI massvaksineerimisele.

 4. Ei ole nõus lapse testimisega 3 korda nädalas.

 5. Tere

  Mina ei nõustu laste testimisega. Äärmisel juhul nõustun AINULT sellise testiga, kuhu saab juba eemalt SÜLITADA.
  Minu lastele sobib distantsõpe ja ootame lastega, millal saab jälle kodus õppida. Juhendatud distantsõpe on alates 4kl. meile kõige sobivam. Kuid 2 kl. lapsega saame ise ka kodusõppimisega hakkama.
  Juba mõtlen igal nädalal, et kuidas saaks oma lapsed koduõppele vormistada. Mul on 1 laps 8kl. temale oleks kindlasti vaja juhendatud õpet reaalainetes. Ja 2 laps käib 2kl. temaga saame kenasti hakkama.

  Teile soovin aga tugevat närvi ja kaitset selle kurjuse vastu astumisel. Kui mina ütlen EI ja seda teevad veel paljud, paljud, siis saame koos sellest üle. Kuid jah, lapsevanemad vajavad ka infot, väga isegi sellist mis on juriidiliselt õige ja mis ebaseaduslik. Sest, me vanemad ei ole juriidilise haridusega.

  ilusat päeva ja päikest

  Margit Männiste

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga