MINISTEERIUMI VASTUS ühingu esmasele pöördumisele tekitas küsimusi juurde!

4. augustil 2021 pöördus Haridusvaldkonna Esinduskoda oma liikmete nimel haridusminister Liina Kersna poole. Pöördumist saab täismahus lugeda siin https://www.esinduskoda.ee/poordusime-haridus-ja-teadusministri-poole-seoses-vaktsineerimisele-survestamisega-koolides/

1. septembril saime lõpuks ministeeriumilt vastuse, mis on loetav allpool.

Kuivõrd Esinduskoja pöördumise eesmärk oli juhtida tähelepanu vaktsineerimisega survestamise õiguslikele ja eetilistele aspektidele, diskrimineerimisest ja lõhestamisest hoidumisele ning esitasime palve, et haridustöötajatele jääks enda terviseotsuste langetamisel vaba valik, ei jäänud me kahjuks tänases olukorras haridusministeeriumi vastusega rahule.

Väga paljudes õppeasutustes üle Eesti nõuavad tööandjad vaktsineerimata haridustöötajatelt iganädalast testimist. Esinduskoda ja meie liikmed (266) on veendunud, et sellise meetme nõudmine ainult vaktsineerimata õpetajatelt on täiesti põhjendamatu, samal ajal kui vaktsineeritud koolipere võib kontrollimatult nakkust edasi kanda.
Samal põhjusel paiskab õhku palju küsimusi ka isolatsiooninõue vaktsineerimata lähikontaktsetele töötajatele, samal ajal kui vaktsineeritud inimesed ja ka vaktsineerimata õpilased ei ole kohustatud lähikontaktsena isolatsiooni jääma. Selline lähenemine ei ole proportsionaalne ja võib meie hinnangul viia kiiremini koolide sulgemiseni.

Seetõttu esitasime ministeeriumile vastuväited ja uued küsimused!

Täispikkade kirjade lugemiseks võib osutuda vajalikuks allalaadimine!

MTÜ Hariduvaldkonna Esinduskoja vastus ja küsimused Haridusministeeriumile 08.09.21

Haridus- ja Teadusministeeriumi vastus Esinduskoja 4. augusti pöördumisele

Haridusvaldkonna Esinduskoda ootab kõiki haridustöötajaid ühinguga liituma! Liitumisankeet: www.esinduskoda.ee/astu-liikmeks/

Selleks, et HEK saaks jätkuvalt haridusvaldkonna kaitseks tegutseda, teha koostööd advokaatidega, tagada õiguslikku teavet ja toetada enda liikmeid töövaidlustes, on ka rahalised toetused väga oodatud!

MTÜ Haridusvaldkonna Esinduskoda
Swedbank EE322200221076956268

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.