Ühispöördumine vastutavatele isikutele seoses laste massvaktsineerimisega!

3. septembril 2021 esitasid Haridusvaldkonna Esinduskoda ja MTÜ Laste tervise ja heaolu kaitseks ühispöördumise ja päringu seoses Eesti Vabariigis aset leidva laste ja noorte massvaktsineerimisega alates 12. eluaastast.

Pöördumine esitati Terviseametile, Ravimiametile, Sotsiaalministeeriumile, Haridus- ja Teadusministeeriumile, Immunoprofülaktika Ekspertkomisjoni liikmetele, Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallasele ja Eesti Vabariigi Tervise- ja tööminister Tanel Kiigele.

Haridusvaldkonna Esinduskoda esindab täna juba üle 260 ühinguga liitunud Eesti haridustöötaja.
Ühiselt MTÜ Laste ja tervise heaoluks liikmetega valdab meid suur mure ja teadmatus, miks on Eesti riigis alustatud laste massvaktsineerimisega, kui erinevad rahvusvahelised organisatsioonid (nt Euroopa Pediaatriaakadeemia, Euroopa Esmatasandi Lastearstide Konföderatsioon, Maailma Terviseorganisatsioon, UK Vaktsineerimise ja Immuniseerimise Ühiskomitee, jt) soovitavad VAID riskirühma kuuluvate laste vaktsineerimist.

Eelpool nimetatud organisatsioonide seisukohad, mis on ühispöördumises(loetav allpool) selgelt välja toodud, kinnitavad, et laste massvaktsineerimise ohutuse kohta puuduvad täna selged andmed ja laste vaktsineerimise teemasse tuleks suhtuda äärmise ettevaatlikkusega.

Kuna on teada, et lapsi raske Covid-19 ei ohusta, on täielikult ebaeetiline alustada vaktsiini katsetamist ja massilist vaktsineerimist tervete laste peal. On lubamatu võtta laste tervisele täiendavaid riske, et väidetavalt kaitsta täiskasvanuid!

Hiljuti kogus Rahvaalgatuskeskkonnas koostatud petitsioon laste massvaktsineerimise vastu vaid loetud päevadega üle 19 000 allkirja! See näitab, et see teema on väga oluline väga paljudele Eesti inimestele!

Haridustöötajate ja lastevanemate ühispöördumine (täispikkuses pöördumise lugemiseks võib osutuda vajalikuks allalaadimine):Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.