Üle 130 õpetaja esitasid Liina Kersnale korduvpöördumise. Miks haridusminister eirab teadust ja põhiseadust?

Tänaseks on meie ühinguga liitunud juba enam kui 130 haridustöötajat üle Eesti! Meie liikmeskond kasvab iga päevaga, meiega on liitunud haridustöötajad lasteaiaõpetajatest koolijuhtide- ja ülikooli lektoriteni välja.

4. augustil pöördusime oma liikmete nimel haridusminister Liina Kersna poole, kuid pöördumisele ei ole me tänaseni vastust saanud.

Küll aga on Haridus- ja Teadusministeerium samal ajal sätestanud uued nõuded kooliperedele, mis meie hinnangul ei ole teaduspõhised ega ole ka kooskõlas kehtivate seadustega. Lisaks kaasneb valitsuse uute korraldustega selge kooliperede lõhestamine ja õpetajate diskrimineerimine selle alusel, kas nad on või ei ole vaktsineeritud.

Õpetajad on algava õppeaasta eel selgelt välja öeldes – murest murtud. Sellega seoses esitasime haridusministrile korduvpöördumise, kus ootame vastust ka järgmistele küsimustele.

Austatud haridus- ja teadusminister! 

Pöördusime 4. augustil Teie poole seoses haridustöötajate vaktsineerima ja testima survestamisega. Kahjuks ei ole me Teilt siiani vastust saanud. 

Küll aga olete vahepeal kehtestanud ebaproportsionaalsed ja diskrimineerivad kohustused vaktsineerimata haridustöötajatele. 

Hetkel on meie ühinguga liitunud üle 130 haridustöötaja üle Eesti ning meie liikmete arv kasvab iga päevaga. Me kõik ootame Teilt vastust! 

Palume muuhulgas vastust ka järgmistele küsimustele:

 1. Millisel teaduspõhisel alusel nõuate vaktsineerimata õpetajate iganädalast testimist, kui on teada, et suurem osa õpetajaskonnast on vaktsineeritud, kes samuti võivad nakkusriski edasi kanda? Ülejäänud koolipere hulgas on samuti suur hulk vaktsineeritud ja vaktsineerimata isikuid – keda rutiinselt testima ei sunnita.

  Kuidas selgitate korralduse proportsionaalsust, et sunnitakse testima vaid väikest osa kogu kooliperest, lubades suuremal osal kontrollimatult viirust levitada? Tänaste teadusuuringute põhjal on teada, et vaktsineeritud võivad ca 2-3 korda harvem nakatuda, kui aga nende mass koolipere hulgas on enam kui pool, siis kujutavad ka need harvem nakatuvad isikud koos oluliselt suuremat riski kui vähemuses olevad mittevaktsineeritud õpetajad.


 2. Miks kehtestate haridustöötajatele kohustusi, mis riivavad tugevalt Eesti Vabariigi põhiseadust (§18., §20., §26., §41.) ja inimõigusi? 

 3. Milliste konkreetsete rahvusvaheliste organisatsioonide soovitustel korraldate kooliperede massvaktsineerimist? Kus on võimalik nende organisatsioonide soovitustega kirjalikus vormis tutvuda?

 4. Millisel teaduspõhisel alusel on üldse endiselt prioriteet nakatunute lugemine, sarnaselt ka möödunud lainele – kui tänane olukord elanikkonna immuunsusel on kardinaalselt muutunud. Ka Eesti Ekspressis avaldatud statistika kohaselt teame, et meil on juba ligi miljon inimest kaitstud (läbipõdemise, vaktsineerimise või nn. mittenakatumise/immuunsuse kaudu). Ka meie teadlased on juhtinud tähelepanu, et pigem tuleks jälgida haigestumisi ja haiglasse sattunud inimeste arvu, selle asemel, et teha järeldusi ja luua ebaproportsionaalseid piiranguid vaid nakatunute arvu põhjal.

  Mida haridusministrina olete teinud, et juhinduda uuematest teadusuuringutest- ja sõnumitest selles vallas?


 5. Mis on Teie plaan haridusministrina, et lõpetada kooliperede lõhestamine, diskrimineerimine ja ebaterve töö- ja õpikeskkonna loomine tuginedes vaid vaktsineerituse kriteeriumile?

Manusesse on lisatud ka 4. augustil saadetud pöördumine.

Lugupidamisega,

Kätlin Telvik (juhatuse liige)

MTÜ Haridusvaldkonna Esinduskoda

29 kommentaari

 1. Kindlasti peaks kohtusse minema ja kindlasti tuleks ka võit praegu kehtivate seaduste alusel! Enne kui see kurjategijate reformarite kamp me põhiõigused ja seadused ka enda ja Euroliidu tarbeks muutma peaks.

  1. Kuna Haridusministeeriumi juhised on vaid soovituslikud ja sundtestimise osas puudub õiguslik alus, mida vaidlustada, siis ei ole nende meetmete suhtes hetkel alust, mille osas valitsuse vastu kohtusse pöörduda.

  1. Austatud õpetajad! kui teil juba ametühing on moodustatud, ja iga päevaga lisandub liikmeid, siis PALUN ärge jätke seda asja niisama, ja minge ühishagiga Eesti riigi vastu kohtusse, kuna Eesti riik rikub vaktsineerimata inimeste inimõigusi! näidake palun ülbele oravajõugule kohtu kaudu koht kätte! arvestades seda, et inimesi on teil kokku kogutud rohkem kui 130 juba, ei oleks see kohtuasi teile rahaluselt vähimgi küsimus! teeksite meeletu teene nii isendile kui tervele Eesti rahvale! iga viimane kui seadus on teie kasuks praegu – isegi Euroopa parlamentaarse assamblee 2021 jaanuari määrus. konsulteerige korraliku advokaadiga, ja ta ütleb teile, et teie võit kohtus on täiesti kindel, isegi kui selleks tuleb euroopa inimõiguste kohtuni välja minna!

 2. Lapsi vaktsiinidega ei TOHI PUUTUDA!!!

 3. Ma ei kahelnud hetkekski, et üleüldise inimsusevastase tegevuse ja täiesti ajuvaba diskrimineerimise lõpetamise eestkõnelejad tulevad haritlaste hulgast.

  Müts maha ja igavene au Kätlin Telvik & Col!

 4. Selle kohta oleks võinud ka küsimuse esitada, kui mitmes koolis on vajalik ventilatsioonisüsteem tehtud, seda vajavad ka vaktsineeritud, et ära hoida nakatumine.

  1. Toetan!

 5. Loodame, et minister vastab nendele vägagi õigustatud küsimustele.

 6. Õige, kannatab nii laste tervis kui haritus!

 7. Väga asjakohased küsimused.

 8. Täiesti pooldan, asjaliku küsimustikule, leian, et on lausa kohustus vastata.
  Tunnen fakultatiivtunni ôpetajat, kelle mitte nôustumine saada vaktsineerituks, viis töölepingu lôpetamiseni…

 9. Полностью согласна !!!!!!!

 10. Täiesti nõus, lisaks sooviks infot, miks sunnitakse koolilapsi vaktsineerima kui eelmine aasta I. Lutsar lubas, et laste kallale ei minda. Kõigi 4 vaktsiini info juures oli alles paar kuud tagasi märge, et vaktsiin sobib al 18 a. vanuselt, nüüd on see 2-l vaktsiinil muudetud al 12 vanuseks. Kuidas, sisu ei ole ju muutunud vaktsiinil?

 11. Kui koolides kasutataks kvartslampe. Siis nende UV-kiirgus hävitaks koroona jt. taudid mis õhu teel levivad.
  Ehk, kui see lamp toimib ja usaldatakse ka Tartus Maarjamõisa haiglates. Ning sel põhjusel seal ka taudid ei levi.
  Siis see toimib ka koolides kui seal neid kasutada.
  Ehk, näit. üks kvartslamp mis endalgi, see katab 40 m2 ja piisav täiesti ühele klassile, et vahetundide ajal tõrjet teha 15, 30 ja 60 minutit. Ja puldi teel samuti juhitav (piisaks lambi panekust klassi seinale).
  Ja ühe lambi hind 45-50 EUR

 12. Õiged küsimused, paluks nüüd otseseid vastuseid ka!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.